Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszego organizmu. Wraz z kolagenem i elastyną jest odpowiedzialny za fizyczny wygląd twarzy. Związek ten wiąże wodę w skórze właściwej. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Gdy skóra jest młoda, kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co wpływa na jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje, co prowadzi do gorszego jej uwodnienia, wiotkości skóry, spadku jej jędrności oraz powstawania zmarszczek. Kwas hialuronowy służy do wypełnień ubytków w tkankach, wypełnienia zmarszczek, nawilżania, rewitalizacji i ujędrniania skóry oraz do pobudzania procesów regeneracyjnych czy poprawienia konturu twarzy. Iniekcje z kwasu hialuronowego są najczęściej stosowaną i najbezpieczniejszą metodą wypełniania zmarszczek.

3 dni przed zabiegiem nie należy spożywać aspiryny ani Ginko biloba.
Około 30-40 minut przed zabiegiem miejsce, które ma być poddane zabiegowi znieczula się odpowiednim kremem.

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, obrzęk, drobne wybroczynki i siniaki oraz delikatny ból w miejscu podania preparatu. Pacjent może czuć depozyty wypełniacza w skórze. Objawy te znikają samoistnie w ciągu kilku dni.
Przez 12 godzin po zabiegu należy unikać nadmiernej mimiki twarzy oraz nie stosować żadnego makijażu a przez około 3 dni należy powstrzymać się od spożywania gorących napojów, alkoholu, unikać nadmiernych ćwiczeń fizycznych oraz przez tydzień nie narażać się na promienie słoneczne i ciepło (sauna,solarium).

Efekt po zabiegu jest natychmiastowy, ale na ostateczny rezultat należy poczekać około 2-4 tygodnie.
Nie ma limitu wieku, w którym można wykonać zabieg.
Trwałość efektów zależy od indywidualnych cech pacjenta oraz wieku, kondycji skóry, stanu zdrowia oraz miejsca, w które preparat został wstrzyknięty.

Przeciwwskazania:

  • tendencje do przerosłego bliznowacenia
  • choroby autoimmunologiczne
  • immunoterapia
  • uczulenie na kwas hialuronowy
  • ciąża i karmienie piersią
  • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych oraz leków hamujących agregację płytek krwi
  • skóra zmienioną chorobowo (trądzik, opryszczka)
  • w połączeniu z terapią laserową, peelingiem chemicznym i dermabrazją.

Należy zawsze poinformować lekarza o występujących chorobach i przyjmowanych lekach.