Dermapen 4

Dermapen 4 – pierwsze na świecie w pełni cyfrowe urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry w najdoskonalszym wydaniu.

Dermapen 4 generując 1920 precyzyjnych nakłuć na sekundę stymuluje naturalne procesy regeneracyjne poprawiające jakość i kondycję skóry. Umożliwia precyzyjne i komfortowe wprowadzenie substancji aktywnych do skóry – koktajle do mezoterapii, osocze bogatopłytkowe, peelingi chemiczne.

Ten zabieg jest dla Ciebie jeśli oczekujesz pogrubienia i poprawy napięcia skóry, efektu liftingu, wygładzenia drobnych zmarszczek, zmniejszenia porów, poprawy wyglądy dolnej powieki, redukcji blizn potrądzikowych, zmniejszenia rozstępów, redukcji blizn, przywrócenia jednolitego kolorytu skóry, leczenia objawów fotostarzenia skóry mezoterapii mikroigłowej.

Mechanizm działania

Istotą zabiegu mikronakłuwania frakcyjnego skóry z zastosowaniem Dermapen 4 jest pobudzanie naturalnych mechanizmów naprawczych i regeneracyjnych skóry. Dermapen 4 generuje 1920 nakłuć na sekundę stymulując migrację, namnażanie i zwiększenie aktywności komórek skóry. Wynikiem tego jest zwiększenie zwiększenie produkcji białek strukturalnych skóry – kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego. Efektem tych procesów jest prawidłowe pogrubienie, zagęszczenie i nawilżenie skóry.

Zalety zabiegu Dermapen 4

Zabiegi z zastosowaniem Dermapren 4 pozwalają na osiągnięcie dobrych rezultatów podczas krótkiego, prawie bezbolesnego zabiegu i bez długotrwałej rekonwalescencji. Dzięki nieosiągalnej dla innych urządzeń ilości precyzyjnych nakłuć na sekundę znacznie skraca się czas i zwiększa komfort leczenia. Mikronakłuwanie frakcyjne pozwala na skuteczne wprowadzenie do skóry substancji aktywnych dzięki czemu zabieg staje się jeszcze bardziej efektywny i skuteczny.

Rezultaty zabiegu Dermapen 4

 • poprawa napięcia, elastyczności, ukrwienia i odżywienia skóry
 • zmniejszenie drobnych zmarszczek
 • poprawa kolorytu skóry
 • zmiejszenie porów
 • znaczna poprawa wyglądu blizn potrądzikowych
 • znaczna poprawa wyglądu blizn pourazowych i pozabiegowych
 • zmniejszenie rozstępów
 • zwiększenie nawilżenia skóry

Przebieg zabiegu i postępowanie po zabiegu

W celu zwiększenia komfortu na ok. godzinę przed, stosujemy na okolicę zabiegową krem znieczulający. Podstawowy zabieg Dermapen 4 w okolicy twarzy zajmuję ok. 20 minut i polega ma mikronakłuwaniu skóry poprzez płynne masowanie, przeciąganie urządzenia po okolicy zabiegowej. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Widoczne ślady utrzymują się zazwyczaj nie dłużej niż 3 dni.

Zabieg powtarza się od 3 do 5 razy w odstępach 3 – 4’ro tygodniowych.

Po zabiegu zaleca się stosowanie kremów z filtrem uf przez 3 – 4 tygodnie

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • aktywna opryszczka
 • zapalenie w miejscu wykonywania zabiegu
 • toczeń
 • niektóre choroby autoimmunologiczne
 • aktywne choroby nowotworowe

Zabiegi wykonywane przy zastosowaniu Dermapen 4
Od dawna wiadomo, że najlepsze rezultaty w medycynie estetycznej uzyskuje się łącząc różne procedury. Oto kilka procedur których połączenie z Dermapen4 daje doskonałe rezultaty

Peelingi chemiczne – mikronakłucia ułatwiają penetrację do głębszych warstw skóry właściwej substancjom czynnym zawartym w niektórych peelingach medycznych znacznie poprawiając i wzmacniając rezultat. Połączenie obu procedur jest od niedawna stosowane w medycynie estetycznej i przynosi zaskakująco doskonałe rezultaty.

Mezoterapia mikroigłowa – mikronakłuwanie powoduje powstawanie kanalików przez które substancje czynne zawarte w koktajlach do mezoterapii, bardzo łatwo penetrują w głąb skóry

Osocze bogatopłytkowe – czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym dodatkowo stymulują komórki skóry do podziałów i produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Mikrokanaliki powstałe podczas mikronakłuwania ułatwiają penetrację w głąb skóry czynnikom zawartym w osoczu bogatopłytkowym.